שיטת הפילאטיס

טכניקת הפילאטיס בנויה על היחס שבין נשימה ושליטה על מרכז הגוף, תוך שימת דגש חזק על יציבה (Stabilization) כבסיס לתנועה חופשית.

אימון הפילאטיס טומן בחובו יתרונות עצומים לגוף , מלמד יציבה נכונה ללא גרימת נזק לגוף, מקל על כאבי גב וברכיים ומעל הכל מחזק ומחטב את הגוף. 
אימון הפילאטיס הוא סדרה של תרגילים המפעילים את השרירים המייצבים ומתרגלים את הגוף לגייס את השרירים הנכונים לכל תנועה. השרירים המייצבים הם אותם שרירים הנמצאים עמוק מתחת לעור, קרוב למפרקים, סביב החוליות וברצפת האגן. שרירים אלו מסייעים לשרירים המניעים ומבודדים את התנועה. השיטה מייחסת חשיבות עצומה לשרירים אלו, כיוון ששימוש נכון בהם יאפשר תנועה חלקה יותר וימנע עומס על חלקים אחרים בגוף.

פילאטיס מכשירים

התרגילים המבוצעים, בין אם על המזרון בבית, ובין אם על המכשירים בסטודיו , מבוצעים במספר חזרות קצר יחסית כדי לאפשר ריכוז במהלך כל חזרה ולהימנע מהתשת השריר. כל תרגיל פילאטיס ידרוש ייצוב של חלקים מסוימים, ותנועה מאוזנת מהחלקים האחרים.
הדרישה לשמור על יציבות מרבית של חלקים מסוימים אמורה לאתגר את השרירים המייצבים באותו אזור.
הדרישה לתנועה הרמונית בכל הטווח אמורה להפעיל שרירים רבים יותר ולא רק את השרירים המורגלים בהפעלה.

שיטת הפילאטיס מתאימה למגוון רחב של מתעמלים:
לאוכלוסייה בריאה המעוניינת להגיע לאיזון מושלם בין גוף ונפש, לשפר קואורדינציה, לחזר את הגוף בצורה מאוזנת, לשפר טווחי תנועה וכמובן לחטב ולעצב את הגוף על ידי בניית שרירים ארוכים וחזקים.
לסובלים מליקויי יציבה - הקשתה מוגברת בגב התחתון, שרירי צוואר חלשים, קימור בגב העליון, עקמת ועוד.
לנשים לפני כניסה להריון, במהלך הריון וגם שמונה שבועות לאחר הלידה. השיטה תורמת רבות לבניית מרכז גוף חזק, בטן, גב תחתון, וקרקעין אגן.
לנשים ולגברים הסובלים מבעיות גב - פריצות דיסק, ספונדילוזיס, כאבי גב כרוניים, בעיות צוואר וכתפיים ועוד.
לגיל הזהב - שיטת הפילאטיס עובדת על תנועתיות בעמוד השדרה, שרירים ומפרקים. התרגילים תורמים לחיזוק הגוף ולבניית עצם. כמו כן ישנו דגש על תנועה איטית ומבוקרת בשילוב נשימה נכונה.
לרקדנים - לימוד שליטה וריכוז ברמה גבוהה, שיפור קואורדינציה, יציבה וחיזוק הגוף באופן יחסי להארכת השרירים
שיקום לאחר פציעות בכלל ופציעות ספורט בפרט.

פילאטיס מכשירים
פילאטיס מכשירים